סדנאות ואימון אישי
  • אימון למבחנים אנשי חינוך
 

לתלמידים: אימון בקבוצה לקראת מבחנים ובגרויות

 עמידה בלוח זמנים מדוקדק, תכנון ארוך טווח, התמצאות בכמה מרחבי למידה בו זמנית, שליטה בהיקף רחב של חומר לימודי, השתלבות במסגרת יכולים להכניס תלמידים שונים לקשיים ופערים לימודיים, תת השגיות, ומצוקה.
אין הכוונה לתלמידים בעלי יכולת לימודית נמוכה דווקא, אלא לאותם תלמידים עם קושי בהתארגנות, לקויות למידה, דימוי עצמי נמוך, בעלי מוטיבציה נמוכה, לתלמידים עם הרגלי למידה לא מספקים או סביבה לימודית לא תומכת. לפעמים הקושי הוא על רקע רגשי.
במסגרת קטנה של 6-8 תלמידים בקבוצה תוך שימוש בכלים מעולם האימון המשלבים הצבת מטרות מוגדרות וממוקדות, זיהוי כוחות ומשאבים פנימיים, הכרת דפוסי התנהלות, מציאת איזונים נכונים, בירור פנימי ועבודה על מחוייבות עצמית ומוטיבציה פנימית, התלמידים ילמדו לשכלל את היכולות הלימודיות שלהם. כל תלמיד עובד מול מטרות אישיות שהציב לעצמו תוך שהוא יוצא נשכר מהפריה הדדית של הקבוצה הפותחת בפניו דרכי התמודדות נוספות וחדשות שאולי ירצה לאמצם.
בסדנא בת שנים עשר מפגשים של 90 דק' התלמידים ירכשו מיומנויות של ניהול זמן, אסטרטגיות למידה וכלים להתמודדויות לימודיות ורגשיות, ילמדו לבנות תוכנית עבודה אישית המתאימה לסגנון האישי שלהם תוכנית שתקדם אותם מעבר לעצמם. התלמידים ילמדו להרחיב את יכולתם מעבר לגבולות של עצמם. כך יוכלו להגיע להישגים לימודיים טובים הרבה יותר וכן יתנסו בהצלחות שיפעלו לטובת הדימוי העצמי ויקנו הרגלי למידה שילוו אותם בהמשך חייהם.